arşiv

‘Bilim ve Teknoloji’ kategorisi için arşiv

Google Play’den 2017’nin En İyileri Açıklaması

Çarşamba, 06 Ara 2017 yorum yok
Google farklı kategorilerle sunduğu bu yılın en iyileri listesini Play Store’da yayınladı. Google’ın sunduğu 2017 yılının en iyilerinde bu yıl; filmler, şarkılar, oyunlar ve kitaplar bulunuyor. İşte yılın en iyileri; Yılın en iyi oyunu • CATS: Crash Arena Turbo Stars 2017’nin en çok dinlenen şarkıları • Kendrick Lamar – HUMBLE. • Ed Sheeran – Shape..

Yoksa Dünya Düz mü?

Pazartesi, 27 Kas 2017 yorum yok
Dünyanın düz olduğuna dair teorilerin yer aldığı haberler son günlerde sık sık önümüze düşüyor. İlk önce bu görüşün orta çağda çoktan çürütüldüğünü ve buna inanmanın akla yatkın olmadığını düşünüyoruz herkes gibi. Teorinin detaylarını incelediğimizde ise, ister istemez aklımızda şu soru beliriyor: Acaba dünya düz olabilir mi? Yakın zaman önce ABD’nin Kuzey Carolina eyaletinde, dünyanın düz..
Categories: Bilim ve Teknoloji Tags:

İnternetin Çin Seddi

Çarşamba, 22 Kas 2017 yorum yok
Çin’de Google , Facebook , Youtube ve Twitter gibi erişime kapalı olan sitelere erişimi sağlayan VPN hizmetleri engellenmişti. Ancak bununla yetinmeyen Çin yasakların devamını getirdi. Çin Hükümeti uygulama mağazalarında bulunan iletişim araçlarını kaldırmaya devam ediyor. Çin’de uygulama mağazalarının bütününe bakacak olursak Skype yaklaşık 1 aydır indirilemiyor. Bu da Çin’i kendi uygulamalarını oluşturmak zorunda bırakıyor ve..

Yapay Zeka ve İnsanlık

Perşembe, 16 Kas 2017 yorum yok
Yapay zeka son dönem teknoloji gündemini meşgul eden en önemli konulardan birisi. Bu teknolojiye olumlu bakan da, uzun vadede insanlık için sorun yaratabileceğini düşünenler de var. Dünya’nın en zengin adamı olarak bilinen Bill Gates yapay zekaya olumlu yaklaşan kişilerden. Bill Gates’e göre yapay zeka; sağlık,eğitim vb. alanlarda kolaylaştırıcı ve insanlığı geliştirici bir rol oynayacak. Bill..

BITCOIN’in Hızına Yetişemiyoruz!

Perşembe, 16 Kas 2017 yorum yok
Herhangi bir merkezi bulunmayan Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto‘dur Ancak bu isim aslında gerçek ismini gizlemek için kullanılıyor. Kurucunun gerçek kişiliğinin Avusturalya’lı Craig Wright olduğu söyleniyor. Global bir para birimi olan Bitcoin uluslararası para transferini kolay hale getirmenin yanında para transferini oldukça ucuzlaştırıyor. Bitcoin’e özellikle ABD ve Çin’li yatırımcılar ilgiyle yaklaşsalar da Türk yatırımcılar Bitcoin’e hala..

Netflix, hackerların kurbanı oldu

Salı, 02 May 2017 yorum yok
Çevrim içi film ve dizi izleme platformu Netflix, istenilen fidyeyi ödemeyince hackerlar henüz yayınlanmamış içerikleri internette yayınladı.   Netflix, The Dark Overlord adlı hacker grubunun istediği fidyeyi ödemeyince popüler dizilerin henüz yayınlanmamış orijinal versiyonları internete sızdırıldı. Hackerlar “Netflix, bu şekilde olmak zorunda değildi. Mütevazi teklifimizi reddettiğiniz için çok daha fazla para kaybedeceksiniz.’ dedi. Orange Is the..

Instagram’ın kullanıcı sayısı dudak uçuklatıyor!

Cumartesi, 29 Nis 2017 yorum yok
Facebook’un bünyesinde yer alan Instagram, kullanıcılarına sunduğu özellikler ile sektördeki tüm rakiplerini geride bırakmayı başardı. Snapchat’in hikayeler özelliğini kopyalamasına rağmen Snapchat’ti günlük kullanım sayısında neredeyse ikiye katlayan Instagram, bugün de kullanıcı sayısını açıklayarak dudak uçuklattı. Instagram’ın açıklamasına göre; Nisan 2017 itibari ile 700 milyondan fazla kişi Instagram kullanıyor. Bu rakam Twitter’ın neredeyse iki katı. Canlı..
Categories: Bilim ve Teknoloji Tags:

Webmaster Blten - Webmaster Kaynaklari

Domain

"