arşiv

‘Yazılım Dünyası’ kategorisi için arşiv

İnternetin Çin Seddi

Çarşamba, 22 Kas 2017 yorum yok
Çin’de Google , Facebook , Youtube ve Twitter gibi erişime kapalı olan sitelere erişimi sağlayan VPN hizmetleri engellenmişti. Ancak bununla yetinmeyen Çin yasakların devamını getirdi. Çin Hükümeti uygulama mağazalarında bulunan iletişim araçlarını kaldırmaya devam ediyor. Çin’de uygulama mağazalarının bütününe bakacak olursak Skype yaklaşık 1 aydır indirilemiyor. Bu da Çin’i kendi uygulamalarını oluşturmak zorunda bırakıyor ve..

BITCOIN’in Hızına Yetişemiyoruz!

Perşembe, 16 Kas 2017 yorum yok
Herhangi bir merkezi bulunmayan Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto‘dur Ancak bu isim aslında gerçek ismini gizlemek için kullanılıyor. Kurucunun gerçek kişiliğinin Avusturalya’lı Craig Wright olduğu söyleniyor. Global bir para birimi olan Bitcoin uluslararası para transferini kolay hale getirmenin yanında para transferini oldukça ucuzlaştırıyor. Bitcoin’e özellikle ABD ve Çin’li yatırımcılar ilgiyle yaklaşsalar da Türk yatırımcılar Bitcoin’e hala..

Netflix, hackerların kurbanı oldu

Salı, 02 May 2017 yorum yok
Çevrim içi film ve dizi izleme platformu Netflix, istenilen fidyeyi ödemeyince hackerlar henüz yayınlanmamış içerikleri internette yayınladı.   Netflix, The Dark Overlord adlı hacker grubunun istediği fidyeyi ödemeyince popüler dizilerin henüz yayınlanmamış orijinal versiyonları internete sızdırıldı. Hackerlar “Netflix, bu şekilde olmak zorunda değildi. Mütevazi teklifimizi reddettiğiniz için çok daha fazla para kaybedeceksiniz.’ dedi. Orange Is the..

Vault 7 skandalı hakkında Apple açıklama yaptı

Perşembe, 09 Mar 2017 yorum yok
Vault 7 olayı nedir? Vault 7 olayını kısaca sızıntı olarak nitelendirebiliriz. Ancak ortalığı karıştıran bu sızıntı değil Vault 7‘de yer alan belgeler. Wikileaks, CIA’in Siber İstihbarat Merkezi’nden geldiğini iddia ettiği bir takım belgeler yayınladı. Bu belgelere de Vault 7 ismini verdi. Vault 7 belgelerinde teknoloji dünyasını yakından ilgilendirecek bilgiler yer alıyor. Vault 7’de ortaya çıkan bilgiler kan..

iPhone 8 özellikleri neler?

Perşembe, 23 Şub 2017 yorum yok
iPhone 8 ile ilgili gelen son bilgiler son zamanların en büyük iPhone güncellemesi olacağını gösteriyor. Daha büyük ve kavisli ekran, tamamen cam tasarım, kablosuz şarj, ekrana entegre ana ekran tuşu özelliklerin öne çıkanları. Şimdi bu özelliklere detaylı bakalım. 4.7- 5.8-inç ekran (OLED) Yeni iPhone’ların ekran boyutları hakkında çok farklı raporlar var. Güncel amiral gemisi iPhone..

General Mobile GM 6’nın Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

Perşembe, 23 Şub 2017 yorum yok
Android One ailesine bir yeni üye daha ekleyecek olan General Mobile, GM 6 modelinin tanıtım tarihini açıkladı. Türkiye’nin en popüler yerli telefon üreticisi haline gelen General Mobile, Android One projesi ile iyice bir ivme kazanmış ve 4G, GM 5 ve GM 5 Plus modelleriyle karşımıza çıkmıştı. Geçen sene olduğu gibi bu sene de Mobil Dünya..

Kırmızı iPhone 7 geliyor!

Salı, 21 Şub 2017 yorum yok
Apple, Mart ayında özel iPad etkinliği düzenleyecek. Bu etkinlikte yeni iPad Air, iPad mini ve iPad Pro modellerinin yanında iOS, watchOS ve macOS güncellemelerinin tanıtılması bekleniyordu. Ancak yeni gelen raporlara göre; Apple bu etkinlikte yeni ürünlerini de tanıtacak. Kırmızı iPhone 7, Mart ayında tanıtılacak Bu ürünler arasında en dikkat çekeni kırmızı renkteki iPhone 7 yer..

Webmaster Blten - Webmaster Kaynaklari

Domain

"