ana sayfa > Bilim ve Teknoloji > Büyük Google Play hilesi!

Büyük Google Play hilesi!

Cuma, 07 Nis 2017 yorum ekle yorumlara git

Aralarında bilindik markaların da bulunduğu birçok firmanın Google Play’de bulunan uygulamalarını derecelendirmek için, hiç de etik olmayan bir hileye başvurduğu ortaya çıktı!

 

Yeni ortaya çıkarılan bu büyük Google Play hilesi özünde geniş bir bot ağı kullanarak markaların kendi uygulamaları için 5 yıldız verip, sahte olumlu yorumlar yazdırmasına olanak tanıyor.

Bu bot ağı o kadar büyük ki her gün binlerce uygulamanın (ki büyük ihtimalle para karşılı yapılıyor) bu sahte kullanıcılar tarafından derecelendirildiği tahmin ediliyor.

 

Yukarıda Facebook’un Messenger uygulaması için yazılmış birkaç yorumu görmektesiniz. Fark edeceğiniz üzere kullanılan isimler birbirine çok benzemekle beraber yapılan yorumlar da uygulama ile bağdaştırılamamakta. Dolayısıyla Facebook’un da (belki ilk başlarda) bu bot ağından yararlandığı rahatlıkla söylenilebilir.

Google Play Oyunlar için kritik iOS kararı! Google Play Oyunlar için kritik iOS kararı!
Google, kullanıcıların oyunlarda elde etmiş olduğu skorları diğer oyuncular ile…
Son olarak, Facebook – WhatsApp gibi daha sayamayacağımız birçok popüler uygulamanın, bu yolla derecelendirmede ve son kullanıcıya ulaşmada haksız üstünlük sağladığını (ve hatta sağlamaya devam ettiğini) belirtmeden geçmeyelim.

Categories: Bilim ve Teknoloji Tags:
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok

Webmaster Blten - Webmaster Kaynaklari

Domain

"