ana sayfa > Bilim ve Teknoloji > Facebook roket gibi bir deneyim sunacak!

Facebook roket gibi bir deneyim sunacak!

Cumartesi, 08 Nis 2017 yorum ekle yorumlara git

Bazı kullanıcıların mobil Facebook uygulamalarında gözükmeye başlayan roket ikonu, kullanıcılar için özel bir deneyim sunacak. İşte, bu ikon ile kullanıcılara sağlanacak yenilik.

Facebook yeni bir kişiselleştirilmiş haber akışı deneyimi getiriyor
Facebook’un yeni planları arasında, kullanıcılarına alternatif bir Haber Kaynağı deneyimi sağlamak bulunuyor. Bu ikincil haber kaynağı akışı, Facebook tarafından tamamen sizin ilginç bulacağınızı düşündüğü içeriklerle doldurulacak. Yani başka bir deyişle şimdiye kadar beğenmediğiniz kaynaklardan gelen öne çıkan içeriklerle.

Dev sosyal ağ gerçekleştirdiği açıklamada, tamamlayıcı olarak nitelendirdiği bu akışta popüler haberlere, videolara ve fotoğraflara yer vereceğini belirtiyor. Ek olarak test sürecinde olan bu yenilikte, içeriklerin her bir kişi için tamamen ayrı olacağı da bilgiler arasında. Bu kararda kullanıcılardan gelen, henüz bağlantı kurulmamış yeni içerikleri kolayca keşfetmenin bir yolunun sunulması yönündeki taleplerin etkili olduğu vurgulanıyor.

Bu anlamda akışı, Facebook algoritmasının yine yoğun bir şekilde kişilerin ilgi alanlarını tespit edip önerilenleri listeleyeceği bir kaynak olarak özetleyebiliriz.

Categories: Bilim ve Teknoloji Tags:
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok

Webmaster Blten - Webmaster Kaynaklari

Domain

"