ana sayfa > Güncel Haberler, Haberler > Facebook’ta “Arkadaşını Etiketle, Hediye Kazan” Devri Kapanıyor!

Facebook’ta “Arkadaşını Etiketle, Hediye Kazan” Devri Kapanıyor!

Çarşamba, 20 Ara 2017 yorum ekle yorumlara git

Facebook’ta organik etkileşim almanın yöntemlerinden biri olan, yeni takipçi kazanma odaklı kampanyalı içeriklere kısıtlama geliyor. Bloggerların çok sık kullandığı, ancak birçok global markanın geride bıraktığı “Saati kazanmak için arkadaşlarını etiketle!” vb. gönderiler bundan sonra Facebook sayfalarının cezalandırılmasına sebep olacak.


Bu gönderiler için “engagement bait” ismini kullanan Facebook, bu içeriklere yaptırım uygulamaya kararlı. Şimdiye kadar Facebook’un algoritması gereği paylaşılan içerikler, içeriklere yorum yapan ve beğenen kişilerin arkadaşlarına da gösteriliyordu. Bu nedenle bir gönderiye ne kadar beğeni ve yorum gelirse sayfanın görünürlüğü de o kadar artmış oluyordu.
Yakın zamanda başlayacak olan bu uygulamayla engagement bait kullanan sayfaların tüm içeriklerindeki erişim azaltılacak. Ancak Facebook, sayfalara şans vermeyi de ihmal etmeyecek. Engagement bait kullandığı tespit edilen sayfalar, Facebook’un uygun bulduğu kalitede içerikler kullanıp kötü içerikleri unuttururlarsa, orijinal erişimlerini tekrar kazanabilecekler.

Google Arananları:

  1. 9P4V
Categories: Güncel Haberler, Haberler Tags:
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok

Webmaster Blten - Webmaster Kaynaklari

Domain

"