arşiv

‘Güncel Haberler’ kategorisi için arşiv

Facebook’ta “Arkadaşını Etiketle, Hediye Kazan” Devri Kapanıyor!

Çarşamba, 20 Ara 2017 yorum yok
Facebook’ta organik etkileşim almanın yöntemlerinden biri olan, yeni takipçi kazanma odaklı kampanyalı içeriklere kısıtlama geliyor. Bloggerların çok sık kullandığı, ancak birçok global markanın geride bıraktığı “Saati kazanmak için arkadaşlarını etiketle!” vb. gönderiler bundan sonra Facebook sayfalarının cezalandırılmasına sebep olacak. Bu gönderiler için “engagement bait” ismini kullanan Facebook, bu içeriklere yaptırım uygulamaya kararlı. Şimdiye kadar Facebook’un..
Categories: Güncel Haberler, Haberler Tags:

Google Play’den 2017’nin En İyileri Açıklaması

Çarşamba, 06 Ara 2017 yorum yok
Google farklı kategorilerle sunduğu bu yılın en iyileri listesini Play Store’da yayınladı. Google’ın sunduğu 2017 yılının en iyilerinde bu yıl; filmler, şarkılar, oyunlar ve kitaplar bulunuyor. İşte yılın en iyileri; Yılın en iyi oyunu • CATS: Crash Arena Turbo Stars 2017’nin en çok dinlenen şarkıları • Kendrick Lamar – HUMBLE. • Ed Sheeran – Shape..

İnternetin Çin Seddi

Çarşamba, 22 Kas 2017 yorum yok
Çin’de Google , Facebook , Youtube ve Twitter gibi erişime kapalı olan sitelere erişimi sağlayan VPN hizmetleri engellenmişti. Ancak bununla yetinmeyen Çin yasakların devamını getirdi. Çin Hükümeti uygulama mağazalarında bulunan iletişim araçlarını kaldırmaya devam ediyor. Çin’de uygulama mağazalarının bütününe bakacak olursak Skype yaklaşık 1 aydır indirilemiyor. Bu da Çin’i kendi uygulamalarını oluşturmak zorunda bırakıyor ve..

Yapay Zeka ve İnsanlık

Perşembe, 16 Kas 2017 yorum yok
Yapay zeka son dönem teknoloji gündemini meşgul eden en önemli konulardan birisi. Bu teknolojiye olumlu bakan da, uzun vadede insanlık için sorun yaratabileceğini düşünenler de var. Dünya’nın en zengin adamı olarak bilinen Bill Gates yapay zekaya olumlu yaklaşan kişilerden. Bill Gates’e göre yapay zeka; sağlık,eğitim vb. alanlarda kolaylaştırıcı ve insanlığı geliştirici bir rol oynayacak. Bill..

BITCOIN’in Hızına Yetişemiyoruz!

Perşembe, 16 Kas 2017 yorum yok
Herhangi bir merkezi bulunmayan Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto‘dur Ancak bu isim aslında gerçek ismini gizlemek için kullanılıyor. Kurucunun gerçek kişiliğinin Avusturalya’lı Craig Wright olduğu söyleniyor. Global bir para birimi olan Bitcoin uluslararası para transferini kolay hale getirmenin yanında para transferini oldukça ucuzlaştırıyor. Bitcoin’e özellikle ABD ve Çin’li yatırımcılar ilgiyle yaklaşsalar da Türk yatırımcılar Bitcoin’e hala..

Facebook Marketplace, Odağını Gayrimenkul Sektörüne Çevirdi!

Cuma, 10 Kas 2017 yorum yok
Facebook, geçtiğimiz yıl Marketplace özelliğini açtığını duyurmuş ve birçok şirket bu özelliği kullanmaya başlamıştı. Marketplace özelliğini emlak sektörüne entegre etme kararı alan Facebook, artık yüz binlerce satılık ve kiralık ev ilanlarına yer verecek. Kullanıcıların kendi ilanlarını oluşturabildiği bu segment için Facebook, Apartment List ve Zumper ile işbirliği yapacak. İşbirliği yapan firmalar da emlak sektörünü genişletmek..
Categories: Güncel Haberler, Haberler Tags:

Kasada bekleme dönemi sona eriyor

Çarşamba, 01 Mar 2017 yorum yok
ABD’li süpermarket zinciri Walmart, mağazalarında müşterilerinin kasada sıra beklemeden alışveriş yapabilmesini sağlayacak hizmetini devreye soktu.   Walmart‘larda eczane ve para servisleri birimlerini kullanan müşteriler, artık kasalarda sıra beklemeyecek. Akıllı telefonlara yüklenen bir uygulama ile kişisel bilgilerini kullanarak alışveriş yapan müşteriler, fatura, garanti belgesi gibi evrak işlemlerini de online olarak gerçekleştirebilecek. Starbucks, Dunkin’ Donuts ve Chipotle..

Webmaster Blten - Webmaster Kaynaklari

Domain

"