arşiv

‘Güncel Haberler’ kategorisi için arşiv

Kasada bekleme dönemi sona eriyor

Çarşamba, 01 Mar 2017 yorum yok
ABD’li süpermarket zinciri Walmart, mağazalarında müşterilerinin kasada sıra beklemeden alışveriş yapabilmesini sağlayacak hizmetini devreye soktu.   Walmart‘larda eczane ve para servisleri birimlerini kullanan müşteriler, artık kasalarda sıra beklemeyecek. Akıllı telefonlara yüklenen bir uygulama ile kişisel bilgilerini kullanarak alışveriş yapan müşteriler, fatura, garanti belgesi gibi evrak işlemlerini de online olarak gerçekleştirebilecek. Starbucks, Dunkin’ Donuts ve Chipotle..

Okul servislerine GPS dönemi

Cumartesi, 25 Şub 2017 yorum yok
Türkiye genelinde ilk olarak Kocaeli’de faaliyete geçecek olan servis araçlarında GPS zorunluluğu uygulamasıyla veliler çocuklarını servis içerisinde denetleme imkanı bulacak. İçişleri Bakanlığı, Kocaeli Valiliği ve UKOME koordinesinde başlatılan servis araçlarında GPS zorunluluğu uygulaması 1 Mart 2017 itibarıyla ilk olarak Kocaeli’de faaliyete geçecek. Türkiye genelinde 2017 yılı içerisinde başlaması beklenen uygulamada velilerin servis araçlarını takip cihazıyla..
Categories: Güncel Haberler, Haberler Tags:

WhatsApp yeni özelliğin testlerine başladı

Cuma, 16 Ara 2016 yorum yok
WhatsApp, yanlışlıkla gönderilen mesajların düzenlenerek tekrar gönderilmesine olanak sağlayacak. Neredeyse her gün ufak tefek güncellemelerin gönderildiğine şahit olduğumuz WhatsApp, yakında yeni bir özelliği daha devreye alacak. MESAJLARA YENİ ÖZELLİK Şimdilik iOS kullanıcılarının faydalanacağı bu yenilik ile uygulama üzerinden istenmeden ya da yanlış kişiye atılan mesajlar iptal edilebilecek hatta düzenlenip tekrar gönderilebilecek. Kullanımı ise oldukça basit:..

Genetik şifreler cüzdanda taşınabilecek

Pazar, 11 Ara 2016 yorum yok
İnsan DNA’sında yer alan tüm genetik özelliklere sahip şifreler, yeni çalışmalar sayesinde “hafıza kartlarına” yüklenebilecek. Böylece genetik geçmiş, artık küçük bir hafıza kartında cüzdanda taşınabilecek. Prof. Dr. Volkan Baltacı, yeni geliştirilen cihazlar ile kişinin tüm genetikdizisinin çıkarılabileceğini, genetik şifrenin bilinmesinin de hastalıkların tedavisinde önemli bir aşama sağlayacağını açıkladı. Genetik bir tanı merkezinin direktörü olan Prof...

Star Wars Ürünleri Şok’a Geliyor!

Cumartesi, 10 Ara 2016 yorum yok
14 Aralık’ta Şok mağazalarında adım atılacak yer kalmayabilir. Zira Star Wars ürünleri bu kez Şok’ta satışa sunulacak. Star Wars evreninin merakla beklenen yeni filmi Rogue One: A Star Wars Story, gerek tanıtım videoları, gerekse fragmanı ile Star Wars hayranlarını epey bir heyecanlandırmıştı. Sahip olacağı karanlık hikaye ile birlikte şimdiye kadar beyaz perdede göreceğimiz en karanlık..

Yeni Kimlik Kartlarının Başvuruları Ne Zaman Başlıyor, Fiyatı Ne Kadar ve Almak İçin Neler Gerekli?

Cumartesi, 10 Ara 2016 1 yorum
1 Ocak 2017 itibariyle yurt genelinde çipli kimlik kartlarının dağıtımı başlıyor. Peki vatandaşlar yeni kimlik kartları için ne kadar ücret ödeyecek ve başvuru için hangi belgelere ihtiyaç duyacak? Birkaç aydır Trabzon, Rize ve Erzurum gibi bazı pilot illerde dağıtımına başlanan çipli kimlik kartlarının dağıtımının yurt genelinde önümüzdeki yıl itibariyle başlayacağını sizlere aktarmıştık. Şimdi ise yeni..
Categories: Güncel Haberler, Haberler Tags:

Facebooka Neden Girilemiyor

Çarşamba, 25 May 2016 yorum yok
İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde gerçekleştirilen canlı bombalı saldırıdan sonra Facebook açılmıyor. Facebook açılmıyor araması internette tavan yapmış durumda. Facebook neden açılmıyor sorusunun cevabını ise kimse net bir şekilde..
Categories: Güncel Haberler, Haberler Tags:

Webmaster Blten - Webmaster Kaynaklari

Domain

"