arşiv

‘Genel Bilgiler’ kategorisi için arşiv

Siteniz Cezalımı Öğrenmenin Yolu

Perşembe, 06 Nis 2017 yorum yok
Sitem Üzerinde Google Tarafından Elle Manuel Olarak Yapılan Bir Ceza İşlemi Varmı ? Web siteniz cezalımı, spama girmişmi, filtredemi yoksa banlımı işte bu soruların cevabı eski dönemde çok zordu. Ama artık Çok Kolay… Gerçekten bu konu SEO ile uğraşan uzmanlar içinde çok önemliydi; Google webmaster arçlarına eklediği manuel işlemler eklentisi ile SEO uzmanları çalışacakları sitenin..
Categories: Genel Bilgiler, Webmaster Tags:

Google Web Yönetici Araçları Ne İşe Yarar?

Pazartesi, 20 Mar 2017 yorum yok
Sitenizin Google Arama Sonuçlarındaki Görünürlüğünü Geliştirir. Bu programı web sitesi olan ve SEO, ile uğraşanlar bilmektedir bilmeyenler içinde denemelerini ve bu zevki tatmalarını öneririz. Sisteme kayıt olmak çok kolaydır Google Web Yönetici tıklayarak sitenizi kayıt edip size verilen meta kodunu sitenize koyarak sitenizi doğrulayıp aşağıdaki hizmetleri alabilirsiniz. – Sitenize verilen iç ve dış bağlantıları görürsünüz...
Categories: Genel Bilgiler, Webmaster Tags:

WordPress Veritaban Bağlantısı Sorunun Çözümü

Çarşamba, 28 Ara 2016 yorum yok
WordPress kurulumunu otomatik yaptıysanız yani manuel olarak yapmadıysanız wp-config.php dosyasında Wp Database yani veritaban ismi olarak adlandırılan yer ve username olan bölüm yanlış girilmiş olabilir. Eğer, üstteki seçeneği denediyseniz ve sorununuz hala düzelmediyse lütfen 2. maddeyi deneyin, 2. Üst maddedeki gibi tekrar wp-config.php dosyasına girin orada “localhost” yazan yer olucak, localhost yazan bölüme MySQL bölümündeki..
Categories: Genel Bilgiler, Webmaster Tags:

SEO ve Mobil Uyumlu Site

Pazartesi, 26 Ara 2016 yorum yok
Google’nun yaptığı güncellemelere yakın zaman içerisinde mobil uyumluluğu içeren bir güncelleme eklenmesi bekleniyor. Diğer güncellemelere göre bu güncellemenin etkisinin daha fazla olacağı söyleniyor. Günlük ziyaretçi akışının yaklaşık %60’lık bölümünün mobilden geldiği düşünülürse sitelerin mobil uyuma geçmesi artık kaçınılmaz görünüyor. Kısa zaman önce danışmanlığını yaptığım mağazacılık sektörünün öncülerinden bir e-ticaret sitesinin günlük ziyaretçilerinin yaklaşık %70’lik dilimi..

Telefonda Virüs Var Nasıl Temizlenir

Salı, 20 Ara 2016 1 yorum
Akıllı telefonlar artık her türlü istek ve işlemlere izin verdiği için neredeyse bilgisayardan daha fazla kullanılmaya başlandı. Kullanım oranı artan her sistemde olduğu gibi Akıllı telefon işletim sistemleri için de birçok virüs ortaya çıkmaya başladı. Cep telefonlarında en çok kullanılan işletim sistemleri olan Android ve ios sistemler için zor zararlı virüsler ortaya çıkmış durumda. Android..
Categories: Genel Bilgiler, Webmaster Tags:

Growth Hacking Nedir? Growth Hacking Örnekleri Nelerdir?

Cumartesi, 10 Ara 2016 yorum yok
Son zamanlarda çok sık duymaya başladığımız Growth Hacking ile ilgili yazımızı paylaşacağız sizlerle bugün. Growth Hacking ilk defa 2010 yılında Sean Ellis tarafından tanımlanmış ve o zamandan sonra da yaygınlaşmıştır. Growth Hacking, en basit tabiri ile en kısa sürede en etkili tekniklerle maksimum çıktıyı alabilmek anlamına gelmektedir. Growth Hacking kavramının yaygınlaşması ile birlikte yeni bir..
Categories: Genel Bilgiler, Webmaster Tags:

WordPress beyaz sayfa sorunu

Pazartesi, 26 Eyl 2016 1 yorum
WordPress beyaz sayfa sorunu Bir gün sitenizin yönetim paneline girdiğinizde beyaz bomboş bir sayfa geldiğini görürseniz bu makale size eminim yardımcı olacaktır. Aslında sorun da çözüm de çok basit ancak yönetim panelinin açılmaması büyük bir sorundur. Öncelikle en son ftp üzerinde yaptığınız değişiklikleri hatırlamaya çalışın. Muhtemelen wp-config.php üzerinde bir değişiklik yaptınız ve dosyayı kaydederken notepad..
Categories: Genel Bilgiler, Webmaster Tags:

Webmaster Blten - Webmaster Kaynaklari

Domain

"